0 0
Read Time:45 Second

Με την αναμέτρηση στο Τσίρειο Στάδιο ολοκληρώθηκε σήμερα το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής για τον πρώτο όμιλο της δεύτερης φάσης του Πρωταθλήματος Cyta.

Η Ανόρθωση επικράτησε τη ΑΕΛ με 2-1 και έφτασε στους 57 βαθμούς.

Η ΑΕΛ άνοιξε το σκορ στο 37ο λεπτό με τον Αντ. Γεωργίου και η Ανόρθωση ισοφάρισε στο 44ο λεπτό με τον Αμπαρτζουμιάν, αποτέλεσμα στο πρώτο ημίχρονο 1-1.

Στο 47ο λεπτό ο Παύλος Κορρέα με κεφαλιά διαμόρφωσε το 2-1 για την Ανόρθωση.

Η αυλαία της 9ης αγωνιστικής άνοιξε την Τρίτη και ο απολογισμός της καθόρισε και τον πρωταθλητή. Η Ομόνοια με το νικηφόρο 1-0 επί της ΑΕΚ και την ισοπαλία του Απόλλωνα 2-2 με τον Ολυμπιακό, κατέκτησε τον τίτλο.

Βαθμολογία: Ομόνοια 78, Απόλλων 73, ΑΕΛ 68, Ανόρθωση 57, ΑΕΚ 47, Ολυμπιακός 43 βαθμοί.

Με κόσμο ο τελικός κυπέλλου!

Στην παρουσία θεατών θα διεξαχθεί ο τελικό κυπέλλου μεταξύ Ανόρθωσης και Ολυμπιακού. Μετά το Υπουργικό Συμβούλιο ανακοινώθηκαν όλα τα μέτρα που θα ισχύουν από τις 10 Μαΐου και έπειτα. Στον τελικό, οι δύο ομάδες θα έχουν το δικαίωμα να δώσουν από 1.500 εισιτήρια στους οπαδούς τους. Συνολικά θα μπορούν να […]