Η Ομόνοια κατέκτησε το Κύπελλο Futsal

Andreas
0 0
Read Time:1 Minute, 12 Second

Στη διαδικασία των πέναλτι κρίθηκε ο νικητής στον τελικό Κυπέλλου Futsal περιόδου 2020-2021.

Η Ομόνοια Λευκωσίας νίκησε στα πέναλτι τον ΑΠΟΕΛ με 6-5 και κατέκτησε το τρόπαιο.

Ο κανονικός αγώνας έληξε ισόπαλος 2-2 και η διαδιακασία της παράτασης 3-3.

Στο 23ο λεπτό ο Μαντέλι άνοιξε το σκορ για την Ομόνοια και στο 26ο λεπτό ο ίδιος ποδοσφαιριστής πέτυχε το 2-0.

Το ΑΠΟΕΛ μείωσε σε 2-1 στο 30ο λεπτό με τον Μόσνα και στο 37ο λεπτό ο Χρίστος Ιακώβου ισοφάρισε σε 2-2 και ο αγώνας οδηγήθηκε στη διαδικασία της παράτασης.

Στο 1ο λεπτό της παράτασης ο Μπουένο έδωσε προβάδισμα στον ΑΠΟΕΛ, 3-2 και στο αμέσως επόμενο λεπτό η Ομόνοια ισοφάρισε με τον Ντα Σίλβα, 3-3 με το τέλος της παράτασης.

5-6 Χρίστος Στυλιανού

Ο ΑΠΟΕΛ για να φτάσει στον τελικό απέκλεισε με διπλή νίκη την ομάδα της Αραράτ και η Ομόνοια επίσης με διπλή νίκη, απέκλεισε την ΑΕΛ.

ΑΠΟΕΛ (Γιάννος Μυλωνάς): Ψηλογένης, Ομήρου, Μόσνα, Κουλουμπρής, Ιακώβου (Κόνιαλης, Ελευθερίου, Σκαρπάρης, Βασιλείου, Νικολαϊδης, Μπουένο, Περικλέους)

Ομόνοια (Κώστας Χριστοδούλου): Σκαμπύλης, Λακούφης, Στυλιανού, Μαντέλι, Ντα Σίλβα (Στυλιανού, Αλεξίου, Ιακώβου, Σκουφάρης, Μανώλη, Ελ Κέβε, Ιωάννου).

Next Post

Απίστευτο: Ο Αλόνσο εγκατέλειψε εξαιτίας ενός περιτυλίγματος από σάντουιτς!

Με το αριστερό ξεκίνησε η επιστροφή του Φερνάντο Αλόνσο στη F1, μετά από τρία χρόνια απουσίας, καθώς ο Ισπανός πιλότος δεν κατάφερε να τερματίσει με το μονοθέσιο της Alpine στο πρώτο γκραν πρι της σεζόν, στο Μπαχρέιν. Παρά την ελπιδοφόρα ένατη θέση στις κατατακτήριες του Σαββάτου, αλλά και την καλή παρουσία στον αγώνα, ο 39χρονος […]