Πρώτη νίκη με Αρτυματά και Λάζαρο

Andreas
0 0
Read Time:39 Second

Την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Ανόρθωση. Το συγκρότημα του Τιμούρ Κετσπάγια επικράτησε με 2-1 του Εθνικού στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Cyta.

Τα γκολ των νικητών επιτεύχθηκαν στο πρώτο ημίχρονο. Στο 10΄ ο Κωστάκης Αρτυματάς σκόραρε με εξαιρετικό σουτ με το αριστερό από το ύψος της περιοχής, ενώ στο 42΄ ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος διπλασίασε τα γκολ  με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Η παράβαση έγινε από τον Ιωάννου στον Ουάρντα.

Ο Εθνικός προσπάθησε στο δεύτερο ημίχρονο για να μπει στο παιχνίδι, είχε τις ευκαιρίες του και τα κατάφερε τελικά στο 90΄ με σουτ του Αμπντουλάγιεφ που κόντραρε και στον Αραγιούρι.

Στους τρεις βαθμούς έφτασε η Ανόρθωση μετά από δύο αγώνες, ενώ ο Εθνικός είναι χωρίς βαθμό στους τρεις αγώνες που έδωσε.