ΔΟΞΑ- ΕΝΠ 0-1: Ο Κατσιάρης την κράτησε ζωντανή!

Andreas
0 0
Read Time:1 Minute, 12 Second

Η ΕΝΠ επικράτησε με 1-0 της Δόξας στην Περιστερώνα για τη 10η αγωνιστική του β’ γκρουπ των πλέι οφ, μείωσε στους τέσσερις βαθμούς από την αντίπαλό της και, έστω και με λίγες πιθανότητες, ελπίζει στη σωτηρία της.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 59ο λεπτό με δυνατό σουτ του Κατσιάρη από το ύψος της περιοχής, μετά από ένα πρώτο ημίχρονο στο οποίο δεν σημειώθηκε καμία αξιόλογη φάση, πέραν του πέναλτι που λανθασμένα δόθηκε στη Δόξα (28′) για χέρι του Κοτσώνη κι ακυρώθηκε χάρη στo VAR και μέσω on field review.

Μετά το προβάδισμα των βυσσινί το παιχνίδι άνοιξε κάπως, η Δόξα έχασε ευκαιρίες στο 62′ με τον Τιτζανί, στο 72′ με τον Κοβάσεβιτς και στο 94′ με τον Καραμανώλη, αλλά το σκορ δεν άλλαξε κι η Ένωση πανηγύρισε το σπουδαίο διπλό.

ΔΟΞΑ: Σισκόφσκι, Στυλιανού, Αντενόν, Καραμανώλης, Κοβάσεβιτς, Τραϊτσέφσκι, Ασαμόα (78′ Ίλιτς), Ασάντε, Τρούγιτς, Τιτζανί (70′ Μπένι), Σαντίκ.

ΕΝΩΣΗ: Παναγιώτου, Ντα Σίλβα, Έχμαν, Ντρέκσα, Γεβρέμοβιτς (91′ Χριστοφή), Κοτσώνης (65′ Κορσία), Κατσιάρης, Κωνσταντίνου (65′ Λουσέρο), Φερνάντεθ (65′ Ντιαβαρά), Λαμί, Βουτσένοβιτς (77′ Ρουσιάς)

ΣΚΟΡΕΡ: – / 59′ Κατσιάρης

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 6′ Στυλιανού, 52′ Τιτζανί, 56′ Κοβάσεβιτς / 13′ Βουτσένοβιτς, 35′ Κωνσταντίνου, 48′ Κατσιάρης, 87′ Κορσία, 93′ Λουσέρο, 96′ Ρουσιάς

ΚΟΚΚΙΝΕΣ: – / 97′ Ρουσιάς (δεύτερη κίτρινη)

Next Post

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 1-2: Ο Καλτσάς το γύρισε στο τέλος!

Ντουρις και Καλτσάς τα γκολ για την Καρμιώτισσα, ενώ ο Χριστοδούλου έδωσε προσωρινά προβάδισμα στον Ολυμπιακό, που βρίσκεται πλεόν με το ενάμιση πόδι στην Β Κατηγορία. Το ματς: Στην πρώτη υποψία ευκαιρίας στο παιχνίδι, ο Ολυμπιακός κέρδισε πέναλτι στο 13ο λεπτό, για ανατροπή του Κνόμπλοχ στον Κορομά. Την εκτέλεση ανέλαβε […]