Ακάθεκτος ο Τσιτσιπάς – Με Τζόκοβιτς στα προημιτελικά

Andreas
0 0
Read Time:26 Second

Ναι, δυσκολεύτηκε… Ακόμη και έτσι όμως το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο. Ο Στέφανος Τσιτσιπάς πήρε τη νίκη απέναντι στον Ματέο Μπερετίνι με 2-0 σετ (7-6(3) και 6-2) σε έναν αγώνα που είχε διάρκεια μία ώρα και 37 λεπτά.

Ο Έλληνας τενίστας με τη νίκη αυτή πήρε το εισιτήριο στην προημιτελική φάση του τουρνουά μάστερς της Ρώμης εκεί που θα έχει όμως αρκετά δύσκολο έργο καθώς θα τεθεί για ακόμη μια φορά απέναντι στον Νόβακ Τζόκοβιτς.

Η κορυφαία ενδεκάδα του 2020-21

Η καλύτερη εντεκάδα της φετινής σαιζόν όπως ψήφισαν οι ποδοσφαιριστές της Α’ κατηγορίας. Τερματοφύλακας: Φαμπιάνο Αριστερός μπακ: Λέζιακς Δεξιός μπακ: Μηνάς Αντωνίου Κεντρικοί αμυντικοί: Τεσέιρα, Ρομπέρζ Κεντρικοί μέσοι: Κούσουλος, Γκόμεθ Επιθετικός μέσος: Νικολά Ντιγκινί Επιθετικοί: Ιωάννης Πίττας, Λοϊζος Λοϊζου, Ραϊαν Μαέ