Andreas
0 0
Read Time:37 Second

Αυτή την ευκαιρία δεν την άφησε να πάει χαμένη ο Απόλλωνας.
Οι «γαλάζιοι» επικράτησαν 3-0 της Δόξας στο Μακάρειο, εκμεταλλεύτηκαν τις απώλειες των τεσσάρων ομάδων που ήταν πίσω του πριν το ξεκίνημα της αγωνιστικής και άνοιξε την διαφορά.
Στο πρώτο μέρος ο Απόλλωνας κυριάρχησε, άνοιξε το σκορ στο 11’ με τον Πίττα και θα μπορούσε και για περισσότερα γκολ πριν την ανάπαυλα.
Στην επανάληψη η Δόξα μπήκε πολύ δυνατά, έχασε δύο ευκαιρίες στο 56’, αλλά ένα λεπτό αργότερα κόντρα στην ροή του αγώνα ο Απόλλωνας έκανε το 2-0 με τον Αλμπάνη (57’). Πριν κοπάσουν καλά-καλά τα πανηγύρια ο Αλμπάνης πέτυχε και δεύτερο προσωπικό γκολ, τρίτο για τον Απόλλωνα στο 61’ και κάπου εκεί η σεμνή τελετή στο Μακάρειο έλαβε τέλος.

Εφετείο: Παραμένει το αποτέλεσμα υπέρ της ΑΕΚ

Μετά την ολοκλήρωση της εκδίκασης των εφέσεων, το Εφετείο της ΚΟΠ υπό την Προεδρία του κ. Πέτρου Κληρίδη, ομόφωνα αποφάσισε ότι η έφεση της ΑΕΚ Λάρνακας αναφορικά με την απόφαση του Αθλητικού Δικαστή για τον αγώνα της με τον Απόλλωνα ημερομηνίας 28.01.2022, για την 16η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta, επιτυγχάνει. […]