Γλίτωσε από το κάζο και προκρίθηκε η Ρεάλ – Η Λειψία πίκρανε τον… Γιακουμάκη

Andreas
0 0
Read Time:52 Second

Παραλίγο… κάζο για την Ρεάλ Μαδρίτης στην Πολωνία απέναντι στην Σαχτάρ. Το τέλος όμως ήταν το λυτρωτικό για την «βασίλισσα» η οποία στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Ρούντιγκερ, πήρε την ισοπαλία 1-1 στο παιχνίδι απέναντι στην ουκρανική ομάδα και παράλληλα την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Σε συνδυασμό με τη νίκη της Λειψίας 2-0 εκτός έδρας επί της Σέλτικ, η Ρεάλ με τους δέκα βαθμούς που έφτασε τώρα και τους τέσσερις περισσότερους από τους Γερμανούς δεν μπορεί να χάσει το εισιτήριο καθώς μπορεί είτε η Λειψία είτε η Σαχτάρ να την προσπεράσει αλλά όχι και οι δύο καθώς, στην τελευταία αγωνιστική αναμετρώνται οι δύο τους.

Next Post

Πέρασε από το «Σαν Σίρο» και άγχωσε τη Μίλαν η Τσέλσι!

Ντούμπλαρε τις νίκες ενάντια στη Μίλαν η Τσέλσι, που επιβλήθηκε 2-0 των «ροσονέρι» στο Μιλάνο με δύο γκολ από το πρώτο ημίχρονο και έκανε μεγάλο βήμα πρωτιάς. Όσο για τους πρωταθλητές Ιταλίας; Ισοβαθμούν στην 3η θέση μαζί με την Ντινάμο Ζάγκρεμπ… Το ματς ξεκίνησε με τους χειρότερους οιωνούς για τους γηπεδούχους, καθώς […]