ΠΑΦΟΣ FC-ΑΠΟΕΛ 1-2: Τεράστιο διπλό και κορυφή!

Andreas
0 0
Read Time:47 Second

Πέρασε και από το «Στέλιος Κυριακίδης» το ΑΠΟΕΛ πετυχαίνοντας την 8η σερί νίκη και ανέβηκε στην 1η θέση.
Η ομάδα του Βλάνταν Μιλόγεβιτς, στο πιο δύσκολο (μέχρι το επόμενο) της ματς, επιβεβαίωσε ότι διέρχεται περίοδο, εξαιρετικής αγωνιστικής κατάστασης και υποχρέωσε την ομάδα του Χένινγκ Μπεργκ στην πρώτη της ήττα.
Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν 2-0 στο ημίχρονο με ισάριθμα γκολ του Σούσιτς και οι γηπεδούχοι μείωσαν στις καθυστερήσεις με το Ζουνίνιο.

ΟΙ 11ΑΔΕΣ ΤΩΝ ΔΥΟ ΟΜΑΔΩΝ

ΠΑΦΟΣ FC: Άντος, Κβίντα, Σεμέδο, Κανέ, Ζάιρο, Ικόκο, Ζουνίνιο, Τάνκοβιτς, Βαλακάρι (60′ Χότσκο) (68′ Ναμ), Ντράγκομιρ, Μπάιριτς.
Στον πάγκο: Ολαθάμπαλ, Παλάσιος, Καραμπάτζε, Αλ Γκαντιουί, Δημητρίου, Μπεσάρτ, Χέσταντ, Μιχαήλ,  Πελάτζιο

ΑΠΟΕΛ: Μπέλετς, Ντβάλι, Κρέσπο, Σούσιτς, Γουίλερ, Κοσταντίνοφ, Εφραίμ (56′ Ντογκαλά), Σαρφό, Μπλουμ (56′ Μάγκλιτσα), Βιγιφάνες (85′ Ντάλσιο), Μαρκίνιος (73′ Καρώ)
Στον πάγκο: Χριστοδούλου, Τσιλιγκίρης, Καρώ, Νταουσβίλι, Τσεπάκ, Σατσιάς, Ηλία, Θεοδώρου, Πολυκάρπου

Next Post

ΔΟΞΑ-ΑΕΚ 0-1: Ο Γκιούρτσο είχε τη λύση...

Το γκολ του Γκιούρτσο (με δόση τύχης) στο 60ο λεπτό ήταν αρκετό για την ΑΕΚ προκειμένου να φύγει με διπλό από την έδρα της μαχητικής Δόξας η οποία το πάλεψε μέχρι το τέλος για το βαθμολογικό κέρδος.Η ομάδα της Λάρνακας επικράτησε 1-0, πέτυχε την 6η σερί νίκη  της, ανέβηκε στην 3η θέση, ενώ πλησίασε και […]