Ήττα από την Τορίνο και…μπελάδες για Ελλάς Βερόνα!

Andreas
0 0
Read Time:1 Minute, 25 Second

Σε δύσκολη θέση η Ελλάς Βερόνα!
Η ομάδα του Μάρκο Τσαφαρόνι ηττήθηκε στην έδρα της από την Τορίνο με σκορ 1-0 και έμεινε στους 30 βαθμούς και την 17η θέση, όπου ισοβαθμεί με τη Σπέτσια!

Πλέον, η Βερόνα βρίσκεται σε πολύ δύσκολη θέση όσον αφορά την παραμονή, αφού έχει μπροστά της αγώνες με την Αταλάντα αλλά και τη Μίλαν!
Η Τορίνο, από την άλλη, συνέχισε την πολύ θετική της πορεία στη φετινή σεζόν, και με αυτό το «διπλό» πέρασε τη Φιορεντίνα και ανέβηκε στην όγδοη θέση της Serie A, χωρίς να έχει ελπίδες πάντως για να πιάσει τις ευρωπαϊκές θέσεις.
Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Νίκολα Βλάσιτς, που εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Σανάμπρια στο 29′ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Η Τορίνο έχασε κι άλλες μεγάλες ευκαιρίες να τελειώσει το ματς, δεν το έκανε, ωστόσο δεν απειλήθηκε μέχρι το σφύριγμα της λήξης.

Η 35η αγωνιστική:
Παρασκευή 12/05
Λάτσιο-Λέτσε 2-2
(34’ Ιμόμπιλε, 90+4′ Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς – 45+2’, 51’ Ουντέν)
Σάββατο 13/05
Σαλερνιτάνα-Αταλάντα 1-0
(90+3′ Καντρέβα)
Σπέτσια-Μίλαν 2-0
(75′ Βισνιέφσκι, 85′ Εσπόσιτο)
Ίντερ-Σασουόλο 3-1
(41′, 90′ Λουκάκου, 55′ αυτ. Τρεσόλντι, 58′ Μαρτίνες-63′ Ματέους Ενρίκε, 77′ Φρατέσι)

Next Post

ΑΠΟΕΛ-ΑΕΚ 2-1: Με ανατροπή, ζωντανό για τίτλο!

Ο Πονς άνοιξε το σκορ για την ΑΕΚ στο 14ο λεπτό, ενώ ο Μαρκίνιος στο 22ο λεπτό έφερε το παιχνίδι στα ίσα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Στο 54ο λεπτό ο Ντβάλι έβαλε το ΑΠΟΕΛ μπροστά στο σκορ. Μετά και από αυτό το αποτέλεσμα σε συνδυασμό με την νίκη του Άρη απέναντι στον Απόλλωνα, […]