ΠΑΦΟΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ 1-2: Διπλό στο φινάλε της σεζόν

Andreas
0 0
Read Time:38 Second

Ο Εθνικός Άχνας νίκησε 2-1 την Πάφο στο «Στέλιος Κυριακίδης» στο τελευταίο παιχνίδι της σεζόν για τις δύο ομάδες.
Ο Εθνικός άνοιξε το σκορ με γκολ-φάουλ του Γιώργου Παπαγεωργίου στο 14ο λεπτό για να ισοφαρίσει η Καμπράλ στο 59΄.
Το τελικό 2-1 ήρθε μετά από αυτογκολ του Αντωνίου στο 65΄.

ΠΑΦΟΣ: Πέτρου (82΄ Κουτσού), Κβίντα, Αντωνίου, Βα, Μπεριγκό, Τόρες, Βαλεριάνος, Φουρ (85΄ Σπόντας), Φυλακτού (55΄ Πάντσεον), Καμπράλ, Πάνιτς
Στον πάγκο: Ρούτκο, Μανιόν, Χαριδήμου, Παπαστυλιανού

ΕΘΝΙΚΟΣ: Στρατηλάτης, Ιωάννου, Περατικός, Ηλία Κ., Παπαγεωργίου, Χαραλάμπους, Ζάκπα (56΄ Κοστόφσκι), Χριστοφή, Μωϋσέως (56΄ Κουντόμπιακ), Ταράσοβς,  Κουμής (66΄ Κυπριανού).
Στον πάγκο: Καβαλέφσκι, Μιγκελίτο, Ντέιβινσον, Κκόλος,  Κουσιάππα, Ζιπίτης.

Next Post

ΔΟΞΑ-ΕΝΠ 1-0: Το έκρινε ο 16χρονος Φασουλιώτης!

Με νίκη ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στο φετινό πρωτάθλημα Cyta η Δόξα.Η ομάδα της Κατωκοπιάς επικράτησε 1-0 της Ένωσης Νέων Παραλιμνίου η ιποία έδωσε το τελευταίο της παιχνίδι στα μεγάλα σαλόνια και πέφτει κατηγορία μετά από τρία χρόνια.Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε στο 58ο λεπτό ο 16χρονος Μάριος Φασουλιώτης. ΔΟΞΑ: […]